Робота управління\

Запобігання проявам корупції

     Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільства довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.

      В Україні з уведенням в дію нового Закону України «Про запобігання корупції» почала функціонувати саме система,що має чітко виражений попереджувальний характер і орієнтована на створення ефективних механізмів запобігання корупції на публічній службі.

    Так, вказаними законами передбачені наступні механізми запобігання корупції в державних підприємствах.

1. Встановлено такі види обмежень: обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища; обмеження щодо одержання подарунків; обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності; обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування; обмеження спільної роботи близьких осіб. \

2. Врегульовано питання конфлікту інтересів, зокрема передбачено заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту інтерес.

 3. Встановлено правила етичної поведінки, зокрема для посадових осіб .

      Під такими правилами варто розглядати загальні обов’язкові вимоги, що встановлюються до посадових осіб , за недодержання яких відповідні особи притягуються до відповідальності. В основі етичної поведінки повинні бути покладені принципи пріоритету інтересів, політичної нейтральності, неупередженості, компетентності і ефек- тивності, нерозголошення інформації, утримання від виконання незаконних рішень чи доручень.

4. Передбачено спеціальну перевірку з метою підвищення якості відбору кандидатів на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави

 

 5. Посилена відповідальність за корупційні правопорушення, яка передбачає цілий комплекс заходів. Відповідно посадові  особи  визнаються суб’єктами відповідальності за корупційні діяння. До корупціонера можуть бути застосовані такі види відповідальності: дисциплінарна, цивільно-правова, адміністративна та кримінальна.

`

<Назад Робота управління\

(c) Білгород-Дністровське

                 УВГ

       Всі права захищені

    Розроблено: Чекал А.Г.

      тел. (04849) 6-11-18

 E-mail: uvgtira371@ukr.net

тел. гарячої лінії: (04849) 6-11-18